(Збагачення корисних копалин)
Освітньо-професійний ступінь: Фаховий молодший бакалавр
Галузь знань 18: Технології
Спеціальність 184: Гірництво
Освітньо-професійна програма «Збагачення корисних копалин»
Освітня кваліфікація: Фаховий молодший бакалавр з гірництва
Професійна кваліфікація: Технік-технолог гірничий.
Термін навчання:
- на базі базової загальної середньої освіти – 3 роки 10 місяців;
- на базі повної загальної середньої освіти – 2 роки 10 місяців.
Після проходження студентами виробничої практики на підприємствах міста, а саме ПРАТ «ПІВНГЗК» та ПРАТ «ЦГЗК», отримують робочі професії технологів з обслуговування обладнання на фабриках цих підприємств, а саме:
- ДРОБАРНИК - технолог, що контролює роботу надпотужного обладнання,а саме - дробарок для дроблення руди.
- МАШИНІСТ МЛИНІВ - технолог, що відповідає за роботу мега-обладнання збагачувальних фабрик – млинів для подрібнення руди.
- СЕПАРАТОРНИК - робітник, який контролює роботу основного обладнання збагачувальних фабрик – сепараторів для отримання залізорудного концентрату
- ФІЛЬТРУВАЛЬНИК - технолог, що слідкує за злагодженою роботою обладнання у відділенні фільтрації готового концентрату на збагачувальній фабриці.
- МАШИНІСТ КОНВЕЄРА та МАШИНІСТ НАСОСНИХ УСТАНОВОК - технологи, які відповідають за роботу обладнання для транспортування продуктів виробництва на підприємствах
- КОНТРОЛЕР ПРОДУКЦІЇ
- ЗБАГАЧЕННЯ та ЛАБОРАНТ ХІМІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ - працівники, які регулярно відбирають проби продуктів переробки і контролюють їх якість.
- Випускники спеціальності «Гірництво» з різними робочими професіями завжди затребувані на підприємствах Кривбасу та інших ГЗК України.
При бажанні далі будувати карєру за обраною спеціальністю, можна продовжити навчання в Криворізькому національному університеті за спеціальністю «Гірництво» та скороченим терміном навчання.